چاپ کردن این صفحه

شنیده های روز بازار سرمایه1 - 05-02-97

چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 ساعت 10:24

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

های وب

ماجرای رفت‌وبرگشت یک نامه و ابهام در «های‌وب»

دبیر کل جامعه حسابداران رسمی از جمع‌بندی کمیته تخصصی حسابداران رسمی در مورد ناشر "های وب" خبر داد.

جامعه حسابداران رسمی پاسخ ابتدایی خود را در روزهای پایانی اسفندماه به سازمان بورس اوراق بهادار ارسال کرد و این سازمان نیز پس از بررسی، پاسخ جامعه را در برخی موارد مبهم دانست و مجدداً با نامه‌نگاری خواستار اعلام موضع شفاف و صریح جامعه در این خصوص شد.

سید محمد علوی رئیس هیات مدیره جامعه حسابداران رسمی  از تکمیل و جمع‌بندی نظر کارشناسی جامعه در خصوص ابهاماتی که سازمان بورس در پاسخ به صورت‌های مالی ناشر «های‌وب» مطرح کرده خبر داد و گفت: در کمیته تخصصی جامعه در این مورد به جمع‌بندی رسیده‌ایم و نظر جامعه طی روزهای آینده به سازمان ارسال خواهد شد.

قهکمت

خبرها حاکی از این است که قهکمت در وصول مطالباتی که بابت یارانه فروش شکر در سال های 94، 95، و 96 از دولت داشته موفق نبوده و  مجبور به استقراض از سیستم بانکی شده است که هزینه مالی شرکت را افزایش خواهد داد.

وبصادر

​بانک صادرات ایران ضمن تعیین تکلیف بیش از 85000 میلیاردریال از مطالبات غیر جاری خود در سال گذشته، تنها بالغ بر 7300 میلیاردریال از مطالبات خود را به صورت نقدی وصول کرد

 بانک صادرات ایران همچنین، در راستای دریافت مطالبات از بدهکاران موسسه منحله #میزان، تعداد 1043 پرونده مطالباتی را بررسی نموده و 460 میلیاردریال از مطالبات این بخش را نیز وصول کرد

کچاد

دیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از بی‌توجهی مسوولان کشور به حل بحران آب به وجود آمده در کشور به ویژه در فلات مرکزی ایران گفت: تنها راه حل نجات استفاده از آب خلیج فارس است که متاسفانه مقامات دولتی هنوز این موضوع را جدی نگرفته‌اند. سه شرکت بزرگ معدنی و صنایع معدنی کشور همت کرده‌اند و در حال اجرای پروژه عظیم انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران هستند اما این پروژه با انواع و اقسام مشکلات و موانع روبرو است.

فولاد

بالاخره پس از هجمه های هدفمند زیادی که علیه فولاد مبارکه شد، این عرضه ۴۴ هزارتنی امروز انجام شد و به دلیل قیمت بسیار جذاب، بیش از ۹۳ هزار تن تقاضا برای آن به ثبت رسید به طوری که قیمت پایه با رقابت ۹ درصدی و ۲۲۶ تومان افزایش به ۲۷۴۶ تومان رسید اما هنوز هم ۱۸۲ تومان از قیمت نهایی معامله قبلی ارزان تر است.

لوازم خانگی

در حالیکه رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده که به تجار دلار ۴۲۰۰ تومانی تعلق گرفته و معاون اول رئیس‌جمهور نیز تاکید کرده که هیچ‌کس حق افزایش قیمت کالاها را ندارد، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی از افزایش هفت تا ۱۰ درصدی قیمت این کالاها خبر داده و می‌گوید " این افزایش قیمت ربطی به ارز ندارد".

خبهمن

هاوال رسما در خط تولید بهمن موتور قرار گرفت

مدیرعامل بهمن موتور گفت: ظرفیت تولید بهمن موتور به 120هزار دستگاه افزایش خواهد یافت و هاوال رسما در خط تولید بهمن موتور قرار گرفت.

حمیدرضا داودزاده به بهانه آغاز تولید و  فروش SUV  هاوال H2 اظهار کرد: گریت وال موتور یکی از بزرگترین خودروسازی ها در کشور چین می باشد و امروزه دنیا آن را به عنوان خالق برند هاوال می شناسد، آمار و ارقام این شرکت به نحوی است که رکورد فروش بیش از یک میلیون دستگاه  SUV را تجربه کرده است.

خط تولید شرکت بهمن موتور ظرفیتی بالغ بر تولید 70 هزار دستگاه خودرو را در حال حاضر داراست و در نظر دارد این ظرفیت را تا سال 1401 به 120 هزار دستگاه برساند.

 تولید هاوال H2 از اسفند ماه سال گذشته به صورت آزمایشی آغاز شده است و در حال حاضر نیز به صورت روزانه تولید این محصول در حال افزایش می باشد .

پس از معرفی و فروش H2 ، برنامه معرفی خودروی SUV هاوال H9  به عنوان یک آفرود واقعی قدرتمند را  خواهیم داشت. و  در نیمه دوم سال نیز خودروی جذاب هاوال H6  پرفروش ترین SUVچین و مدعی در سطح جهانی  را به بازار عرضه خواهیم کرد. ما برنامه داریم تولید هاوال در ایران را طی دو سال آتی به بیش از 25000 دستگاه سالانه برسانیم .

خساپا

کارشناسان رنو از سایت بن‌رو بازدید کردند؛ 6 خودروی جدید در راه است

معاون ایدرو: "هفته گذشته 23 نفر از کارشناسان و مهندسان #رنو طی سه روز از سایت بن‌رو ساوه بازدید کردند و برنامه بازدیدی در هفته جاری نیز پیش بینی شده است

اعتمادی همچنین از عرضه 6 خودروی جدید به بازار ایران خبر داد که همه آنها قادر به پاس کردن استانداردهای 85 گانه سازمان ملی استاندارد هستند

افق ملت

از امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت آغاز می شود: پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله افق ملت در بورس تهران

 پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری در سهام قابل معامله افق ملت، با نماد «افق ملت» در بازار اوراق بدهی بورس اوراق بهادار تهران از امروز مورخ05 / 02 /97  لغایت سه شنبه مورخ مورخ 11 / 02 /97 آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی بورس تهران به نقل از مدیریت ابزارهای نوین، صندوق سرمايه گذاري افق ملت در نظر دارد واحدهاي سرمايه گذاري صندوق مذكور را از طريق بازار بورس اوراق بهادار تهران پذيره نويسي کند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 ساعت 12:30

موارد مرتبط

برای ارسال نظر وارد سایت شوید