شنیده های روز بازار سرمایه1 - 25-02-97

سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 11:53

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

خکاوه

برنامه ريزي توليد 10 هزار دستگاه خودروي تجاري در سال 97

مديرعامل سايپاديزل گفت: زيرساخت هاي لازم براي افزايش توليد انواع محصولات تجاري مهيا شده و بر همين اساس، توليد 10 هزار دستگاه محصول در سال 97  برنامه ريزي شده است

خودرو

ایران خودرو قیمت "دنا " را ۵میلیون تومان افزایش داد/ همزمان با روند افزایشی قیمت انواع محصولات خودروسازان، ایران خودرو قیمت خانواده دنا را ۵میلیون تومان افزایش داد. براساس مصوبه جدید ایران خودرو دنا معمولی با رشد 4 میلیون و 116 هزار تومانی با قیمت 46 میلیون و 991 هزار و 600 تومان، دنا پلاس با رشد 4 میلیون و 665 هزار تومانی با قیمت 53 میلیون و 268 هزار تومان و دنا پلاس توربو با رشد 5 میلیون و 88 هزار تومانی با قیمت ٥٨ میلیون و 90 هزار و 400 تومان به‌فروش می‌رسد.

مبین

در مجمع پتروشیمی مبین مطرح شد:

معافیت مالیاتی ۱۰ سال دیگر تمدید شده است

افزایش نرخ دلاری برای سال ۹۷ ندارد چراکه محاسبات با دلار مبادله ای بود که در حال حاضر به قیمت ۴۲۰۰ریال افزایش پیدا می کند

مبین

در مجمع سالانه «مبین» ۱۰۵۰ریال سود به ازاء هر سهم تقسیم شد.

فولاد

تولید فولاد مبارکه 9.3 میلیون تن امسال تولید می کند. سال قبل 8.600 میلیون تن تولید کرد. مصرف اب فولاد مبارکه برای هر تن فولاد از 16.6 میلیون متر مکعب به 4.3 متر مکعب کاهش یافت که نشان از کاهش 75 درصدی مصرف اب این شرکت می دهد.

ذوب

ریل ذوب‌آهن تایید شد

اردشیر افضلی معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان:

ریل ذوب‌آهن توسط راه‌آهن تایید شده و به زودی اولین محموله ارسال می‌شود.

میانگین تولید بخش‌های کوره بلند و فولادسازی نشان می‌دهد که امسال می‌توانیم به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن تولید برسیم.

شدوص

دوده صنعتی پارس به دلیل شمولیت در ماده 141قانون تجارت سودی برای تقسیم نداشت

ساروم

خبرها از مجمع سیمان ارومیه حاکیی از توزیع سود 420ریالی برای هرسهم می باشد.

گروه پتروشيمى

مديرعامل شركت پژوهش و فناورى پتروشيمى گفت : امسال توليد ٢ كاتاليست را در برنامه قرار داده ايم كه شامل كاتاليست توليد پلى اتلين با گريد pe 100 با پتروشيمى اراك و كاتاليست توليد پلى پروپلين ميباشد .

شکر

ایران به رکورد بی سابقه تولید ۲ میلیون تن شکر دست یافت . بهمن دانایی،¬ میزان شکر موجود در انبار کارخانه های قند تا مقطع ۳۱ فروردین¬ امسال ¬را یک میلیون و ۲۴۴ هزار تن عنوان کرد و گفت: از این میزان بالغ بر ۲۳۰ هزار و ۱۱۶ تن به شرکت بازرگانی دولتی تعلق دارد و مابقی به میزان حدود ۸۴۸ هزارو ۱۳۸ تن مربوط به کارخانه های قند و نزدیک به ۱۴۸ هزار تن متعلق به بخش خصوصی است.

دیران

خبرها از مجمع دیران حاکیست سهامداران ایران دارو به تقسیم سود۱۵۰ریالی رای دادند

مس

متال بولتن بر این باور هستیم که افت قیمت در سه ماهه اول به پایان رسیده و روند صعودی خود را در سه ماهه دوم سال آغاز کرده است. در سه ماهه دوم سال پیشبینی بهبود قیمت مس در LME تا مرز 7090 دلار بر تن است.

ذوب

سید اردشیر افضلی معاون بهره برداری ذوب آهن طی سخنانی با اشاره به شرایط فعلی ذوب آهن اصفهان گفت : همكاران ذوب آهنی طی سال گذشته و یك ماه اخیر با سعی و تلاش خود شرایط مناسبی را برای شركت فراهم آورده و در حال حاضر غیر از مشكل كمبود آب بسیاری دیگر از مشكلات قدیمی شركت حل شده و اوضاع كلی كارخانه روز به روز بهتر می شود.

ایرالکو

بورس فلزات لندن (LME) اعلام کرد که موجودی آلومینیم تولید شده توسط برند ایرالکو که از سال ۱۹۷۹ به نام شرکت آلومینیم ایران (اراک) ثبت شده است را فعلا حفظ کرده و مالکان آن فعلا ضرورتی به خروج موجودی شمش ایرالکو از انبارهای LME ندارند.

به گزارش متال بولتن، با وجود توافق برجام، بورس فلزات لندن ممنوعیت تحویل محموله‌های جدید شمش آلومینیم تولیدی ایرالکو را که در ژانویه ۲۰۱۲ مصوب کرده، لغو نکرده بود و با اقدام ترامپ، حالا تاکید دارد که این ممنوعیت تداوم خواهد داشت.

خپارس

تولید خودروهای نیسان در پارس خودرو

‎معاون ارتباطات سایپا، از مذاکرات با شرکت نیسان و تولید محصولات جدید در شرکت پارس‌خودرو در صورت انجام توافقات جدید خبر داده است که در این صورت مدل‌های مختلف از گروه نیسان توسط شریک قدیمی خود در ایران تولید خواهد شد

با وجود اینکه به دلیل تحریم‌ها در چند سال اخیر همکاری با شرکت نیسان متوقف شده ولی خطوط تولید نیسان در شرکت پارس‌خودرو همچنان برقرار و تمامی تجهیزات این خطوط پابرجا است

گفتنی است مدیرعامل جهان نوین آریا، نماینده رسمی نیسان ژاپن در ایران نیز ، در حاشیه مراسم رونمایی از نیسان ایکس تریل ۲۰۱۸ از برنامه این شرکت برای تولید محصولات نیسان با همکاری #پارس‌خودرو در ایران خبر داده بود‏

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 16:50
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com