شنیده ها و اخبار بازار سرمایه - 12-09-97

دوشنبه, 12 آذر 1397 ساعت 10:29

شنیده ها ، اخبار کوتاه و شایعات موثر بر بازار سرمایه

 

خودرو

مخالفت رییس جمهوری با افزایش قیمت خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: رییس جمهوری به گفته مسولین وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید دارد که قیمت ها تغییر نکند بنابراین با ثابت ماندن قیمت ها  وشرایطی که برای خودروسازان حاکم شده، کاهش تولید قیمت حاشیه ای را به صورت نجومی افزایش داده است این در حالی است که قیمت کارخانه تغییری نداشته است.

بانک ها

وزیر اقتصاد با بیان این‌که بانک‌ها در اقتصاد ایران با مشکلات ساختاری مواجه هستند، حل مشکلات ساختاری بانک‌ها را نیازمند عزم جدی معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد ارزیابی کرد.

بلوک سامان

بلوک ۷.۸۱ درصدی بانک سامان که دیروز توسط صندوق بازنشستگی ملی مس عرضه شده بود معامله شد. صندوق بازنشستگی ملی مس اقدام به عرضه بلوک 7.81 درصدی بانک سامان در بازار پایه ب فرابورس کرد که با انجام این معامله آماده خروج از ترکیب سهامداری این بانک 800 میلیارد تومانی شد. این بلوک را کارگزاری بانک سامان برای یک شرکت سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه خریداری شد اما تاکنون نام این خریدار مشخص نشده است.

فولاد خام

کارکنان بلندهمت شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا در سال حمایت از کالای ایرانی علی‌رغم همۀ محدودیت‌ها و تحریم‌ها از ابتدای فروردین‌ماه تا پایان آبان‌ماه 1397 با تولید 5 میلیون و 340 هزار تن فولاد خام و 12.7 درصد رشد نسبت‌به مدت مشابه سال قبل، افتخاری دیگر آفریدند. مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن تأیید این خبر گفت: در 8 ماه سال 1397 کارکنان شرکت فولاد مبارکه با رکوردشکنی‌های پی‌درپی موفق شدند با 5 درصد رشد نسبت‌به مدت مشابه سال قبل 4 میلیون و 500 هزار تن فولاد خام تولید کنند.

بانک صادرات

طبق گفته عضو هیات مدیره بانک صادرات  150 هزار میلیارد ریال مطالبات #وبصادر از بانک مرکزی حسابرسی شده و مورد تایید دولت و بانک مرکزی قرار گرفته است و بقیه مطالبات نیز که در حدود  320 میلیارد ریال می باشد در حال حسابرسی است

آخرین ویرایش در دوشنبه, 12 آذر 1397 ساعت 11:44
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com