گزارش شرکت ها - دوشنبه 23-02-98 - نماد - شسپا ، شرانل ، کگاز ، مرقام

دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 08:13

با توجه به تدریجی بودن گزارشات زمانبندی پرداخت سود ، تا ساعات پایانی امروز خبر در حال تکمیل شدن است 

مرقام
ایران ارقام

افشای اطلاعات بااهمیت - (شرکت در مناقصه - گروه ب) منتهی به سال مالی ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

طرف برگزارکننده : بانک ملی ایران
شرح موضوع مناقصه : اجاره 1000 دستگاه کیوسک بانکی به مدت سه سال به همراه ارائه خدمات پشتیبانی و تعمیر و نگهداری 


کگاز
شیشه و گاز

توزیع گواهی نامه نقل و انتقال و سپرده سهام 

 


شرانل
نفت ایرانول

افشای اطلاعات بااهمیت - (دریافت مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات - گروه الف) منتهی به سال مالی ۱۳۹۸/۱۲/۲۹

شرح : احتراماً پیرو شفاف سازی قبلی مبنی بر دریافت مجوز افزایش نرخ فروش محصولات داخلی، به استحضار سهامداران محترم می رساند، مجوز افزایش نرخ محصولات روانکار بنزینی به میزان 70% و دیزلی به میزان 60% طی نامه شماره 370/98/8590 مورخ 1398/02/18 سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دریافت گردیده است .در این خصوص توضیحات زیر لازم به ذکر است.: از ابتدای سال 1398 قیمت مواد اولیه دریافتی شامل ( لوبکات ) با نرخ ارز نیمایی محاسبه گردیده است . بطوری که از مبلغ متوسط 22000 ریال در سال گذشته به مبلغ 45000 ریال در سال جاری افزایش یافته است . لازم بذکر است این شرکت از سال 93 تاکنون باستثنای افزایش 9 درصدی نرخ فروش محصولات داخلی در تیرماه 1397 هیچ گونه مجوز افزایش نرخی دریافت نگردیده است . همچنین عدم تخصیص ارز دولتی به مواد افزودنی وارداتی از اوایل سال 1397 ، روند افزایش هزینه های بسته بندی و ظرفسازی و سایر هزینه های سربار ، افزایش قابل توجهی در بهای تمام شده محصولات شرکت داشته است . با عنایت به توضیحات فوق، برآورد اثرات سودوزیانی مجوز افزایش نرخ جدید، منوط به بررسی های عملکردی و محاسبه اثرات متقابل درآمدی و هزینه ای عوامل مختلف تولید و فروش می باشد که مطابق دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات در مقاطع زمانی لازم به استحضار سهامداران محترم و فعالان بازار سرمایه خواهد رسید. 


شسپا
نفت سپاهان

افشای اطلاعات بااهمیت - (دریافت مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات - گروه الف) منتهی به سال مالی ۱۳۹۸/۱۲/۲۹(اصلاحیه)

شرح : احتراماً پیرو شفاف سازی قبلی مبنی بر دریافت مجوز افزایش نرخ فروش محصولات داخلی، به استحضار سهامداران محترم می رساند؛ درنتیجه بررسی های انجام‌شده توسط مراجع ذیصلاح، مجوز افزایش قیمت به شماره 370/98/8602 از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به میزان 70 درصد و 60 درصد به ترتیب برای محصولات بنزینی و دیزلی در جهت جبران بخشی از آثار ریالی حذف یارانه لوب کات دریافتی از پالایشگاه ها صادر گردیده است. از ابتدای سال 1398 قیمت مواد اولیه دریافتی شامل لوب کات و آیزوریسایکل با نرخ ارز نیمایی محاسبه و لوب کات از مبلغ متوسط 22.000 ریال در سال گذشته به مبلغ 45.000 ریال در سال جاری افزایش‌یافته است. همچنین باید به افزایش قابل‌توجه هزینه های تولید ناشی از رشد نرخ دلار و تورم، نیز اشاره کرد. لازم به ذکر است این شرکت از سال 1393 تاکنون به‌استثنای افزایش 9 درصد نرخ فروش محصولات در تیرماه سال 1397، هیچ‌گونه مجوز افزایش نرخی دریافت نکرده است. برآورد آثار سودوزیانی ناشی از این مجوز به همراه تأثیر سایر متغیرها و عوامل درآمد هزینه، منوط به بررسی های بیشتر می باشد که مطابق دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات در مقاطع زمانی لازم از طریق گزارش تفسیری مدیریت، به استحضار سهامداران محترم خواهد رسید.  

آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 16:45
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com