http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

نرخ معاملات امروز ارز در سامانه نیما مشخص شد

سه شنبه, 16 مرداد 1397 ساعت 16:30

سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) امروز (سه شنبه) در نخستین روز اجرای بسته جدید ارزی دولت تا این لحظه 23 مورد عرضه و هشت مورد معامله را ثبت کرده است.

 

به گزارش بورس اخبار از تارنمای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به توافقی بودن قیمت در بازار، عرضه ها در چند نوبت بازنگری و با قیمت های پایین تر صورت گرفت و در نهایت معاملات قطعی شد.
جمع مبالغ عرضه شده تاکنون 6 و نیم میلیون یورو، 37 میلیون درهم امارات و 330 هزار دلار آمریکاست.
از میان مبالغ عرضه شده، 30 میلیون درهم امارات با قیمت 2200 تومان معامله شد.
یک میلیون یورو نیز با قیمت 9 هزارو 330 تومان و 100 هزار دلار آمریکا با نرخ 8950 تومان دست به دست شده است.
همچنین از 23 مورد عرضه صورت گرفته، هفت مورد از سوی پتروشیمی ها بود که همه موارد نیز معامله شد.
به گزارش ایرنا، امروز بازار به دلیل آنکه قرار بود خرید و فروش ارز توسط صرافی ها آزاد شود، از ساعات آغازین، قیمت ها را کاهشی کرد اما صادر نشدن دستورالعمل جدید از سوی بانک مرکزی در این زمینه از سویی و نیز مشخص نبودن قیمت ها در بازار ثانویه سبب شد پس از ساعاتی از شدت کاهش نرخ ها در بازار کاسته شود.
سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) که بیست و هشتم بهمن ماه پارسال به طور آزمایشی کار خود را آغاز کرده بود، از پنجم اسفندماه 1396 در دسترس بازرگانان و صرافان قرار گرفت.
مهمترین مزیت سیاست جدید ارزی، به رسمیت شناخته شدن صرافی ها و بازگشت آنان به چرخه مبادلات ارزی است؛ زیرا در دوره گذشته که تحریم ها اعمال شد، بخش قابل توجهی از معاملات تجاری و ارزی از شبکه بانکی به صرافی ها هدایت شد و آنها توانستند شبکه های مویرگی ارتباط با نظام پولی و مالی را برای کمک به اقتصاد و رفع نیازهای کشور ایجاد کنند

آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 مرداد 1397 ساعت 17:15
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com