http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

تعیین تکلیف نرخ خوراک پتروشیمی ها تا دو هفته آینده

چهارشنبه, 22 مهر 1394 ساعت 12:33

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وزیر نفت درباره نرخ خوراک پتروشیمی ها گفت: قرار شده است ظرف دو هفته آینده در این خصوص تصمیم گیری شود. 

به گزارش بورس اخبار به نقل از ایرنا، عباس شعری مقدم روز چهارشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی اولین واحد تولید ESBR در کشور در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: مسائل زیادی درباره تعیین تکیلف نرخ خوراک مانند وضع اقتصادی کشور و تحریم ها مطرح است.
وی خاطرنشان کرد: مشکل تحریم ها با تصویب مجلس حل می شود و به زودی تحولاتی رخ داده و ورود سرمایه گذاری خارجی تسهیل می شود.
وی درباره ادعای اعمال فشار چهار وزیر برای کاهش نرخ خوراک پتروشیمی ها به 10 سنت، گفت: از روز اولی که بیژن زنگنه وزیر نفت شد، خواسته می شد که قیمت خوراک پتروشیمی ها کاهش پیدا کند و این در حالی است که پرداخت یارانه ها فشار ریادی به وزارت نفت وارد می کند و این وزارتخانه توان تامین یارانه ها را ندارد.
وی درباره ثابت ماندن و یا کاهش قیمت خوراک پتروشیمی ها، اظهار داشت: نمی دانم که ثابت بماند یا کاهش پیدا کند اما در هر صورت یک قیمت مشخص تعیین خواهد شد.
وی درباره ارتباط بازنگری در نرخ خوراک پتروشیمی ها با ارسال نامه چهار وزیر به رییس جمهوری نیز، افزود: ارتباطی به این موضوع ندارد و ما از جریان این نامه مطلع نبودیم.
وی با اشاره به مذاکرات ایران با شرکت میتسوبیشی و میتوسویی ژاپن، گفت: آنها آماده سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران هستند و بویژه برای سرمایه گذاری در اوره، متانول و الفین ها علاقه دارند.
وی ادامه داد: ژاپنی ها و کره ای ها تاکنون درباره نرخ خوراک پتروشیمی ها به ما پیشنهادی را مطرح نکردند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com