http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

شاخص کل 538 واحد بالا رفت

چهارشنبه, 22 مهر 1394 ساعت 16:19

خبرهای خوش سیاسی و اقتصادی از داخل و خارج کشور موج مثبتی را در بورس ایجاد کرد تا پرونده سومین هفته مهرماه با رشد ۵۳۸ واحدی شاخص کل بسته شود. 

به گزارش بورس اخبار به نقل از سنا ، آمار معاملات آخرین روز کاری هفته نشان می‌دهد که سهامداران در این روز ۴۶۴ میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش ۷۵میلیارد تومان دست به‌دست کردند. همچنین نمادهای هلدینگ نفت و گاز پارسیان، بانک ملت، بانک تجارت، بانک پاسارگاد، ایران خودرو، بانک صادرات و پالایش نفت بندرعباس با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند. به این ترتیب شاخص کل امروز 538 واحد رشد کرد و به عدد 61هزار و 973 واحد رسید.

شاخص قیمت هم 211 واحد بالا رفت. همچنین شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 536 و 278 واحد رشد را ثبت کردند.

گفتنی است سه گروه خودرو، بانک‌ها و شیمیایی در صدر برترین گروه‌های بازار قرار گرفتند. بیشترین افزایش قیمت‌ها نیز متعلق به نمادهای هلدینگ نفت و گاز پارسیان، سیمان غرب، مهرکام پارس، سیمان فارس و خوزستان، سیمان کارون، آبسال و سیمان شاهرود بود.

این در حالی بود که نمادهای سیمان قائن، پتروشیمی فارابی، شیشه رازی، سیمان بهبهان، نیرو کلر، صنعتی مینو و قند هکمتان با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

همچنین در این روز حجم تقاضا نسبت به روزها و ماه‌های گذشته رشد قابل توجهی را ثبت کرد. به این ترتیب که هفت نماد برتر بازار نزدیک به ۲۳ میلیون صف خرید را تجربه کردند. اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سیمان فارس و خوزستان، ایران خودرو، قند اصفهان، سیمان تهران، کالسیمین و قند شیرین خراسان در این روز بیشترین تقاضا را داشتند.

این در حالی بود که فولاد خراسان، حق تقدم ماشین‌سازی اراک، سیمان اصفهان، گرانیت بهسرام، اوراق مشارکت شهرداری شیراز، سیمان قائن و پتروشیمی خارک طولانی‌ترین صف‌های فروش را ثبت کردند. در این روز ایران خودرو دیزل بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشتند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com