http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

هیجان بورس خوابید

یکشنبه, 26 مهر 1394 ساعت 14:47

بورس تهران که از روز سه‌شنبه روند صعودی خود را آغاز کرده و با افزایش چشمگیر قیمت سهم و تقاضا مواجه شده بود، در معاملات امروز از هیجان خود خواست و اندکی عقب ‌نشینی کرد.

 

 به گزارش بورس اخباراز ایسنا، بورس تهران که از روز سه‌شنبه روند صعودی خود را آغاز کرده و به تصویب برجام در مجلس و همچنین صحبت های رئیس جمهور در خصوص جهش اقصادی واکنش مثبتی نشان داد و بعد از مدتها رکود، رشد قیمت و تقاضا را مشاهده کرد، در معاملات امروز اندکی از مواضع خود عقب نشینی کرد و با کاهش قیمت مواجه شد.

 به این ترتیب روند هیجانی بورس تهران که در روز چهارشنبه با رشد 500 واحدی شاخص آغاز شد و در روز گذشته با رشد 800 واحدی این متغیر به اوج خود رسید، در معاملات امروز علی رغم رونمایی از بسته جدید اقتصادی دولت و تاثیر مثبت این بسته در بازار سرمایه فروکش کرد و شاخص بورس به رشد 272 واحدی اکتفا کرد.

 به این ترتیب واکنش بورس تهران به اخبار مهم سیاسی و اقتصادی در حالی امروز متفاوت بود که به نظر می رسد اهالی بازار سرمایه در انتظار اجرای عملی این بسته و همچنین اجرای عملی برجام و لغو تحریم ها هستند تا انگیزه کافی برای خرید سهم را پیدا کنند.

 البته در بازار امروز ادامه جو مثبت موجب رسیدن شاخص بورس به کانال 63 هزار واحدی شد اما شاخص در نیمه معاملات روند خود را تغییر داد اندکی از رقم‌های ابتدای معاملات نیز فاصله گرفت و در نهایت در کانال 63 هزار و 71 واحد متوقف شد.

 با این حال در بازار امروز تعادل در خرید و فروش سهم برقرار بود و از حجم صف های خرید نسبت به روز گذشته کاسته شد به طوری که بیشترین صف خرید به شرکتهای کالسیمین و قند قزوین با 3 میلیون صف خرید اختصاص پیدا کرد و هیجان برای خرید سهام شرکتهای بانکی نسبت به روز گذشته از بین رفت.این در حالی است که در معاملات امروز شرکتهای لیزینگ رایان سایپا و لیزینگ خودرو غدیر بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

 همچنین در بازار امروز شرکتهای نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی جم، ایران خودرو، پتروشیمی خارک، بانک صادرات و سایپا از شرکتهای بودند که شاخص را به سمت بالا هدایت کردند اما در مقابل شرکتهای فولاد خراسان، ارتباطات سیار و سرمایه گذاری خوارزمی با افت خود مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

 این در حالی است که در بازار امروز نیز همانند روز گذشته ارزش و حجم معاملات رشد کرد و در مجموع 790 میلیون سهم به ارزش 135 میلیارد تومان داد وستد شد و ارزش بازار سرمایه نیز با رشد به 272 هزار میلیارد تومان رسید.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 مهر 1394 ساعت 17:09
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com