http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

معاملات بورس و فرابورس / رشد آرام شاخص بورس

دوشنبه, 27 مهر 1394 ساعت 15:57

در معاملات روز دوشنبه هیجان بازار به خبرهای خوش روزهای اخیر فرو نشست و شاخص با رشد آرام 55 واحدی به کار خود پایان داد. همچنین در معاملات امروز فرابورس، 68 میلیون ورقه بهادار در 13 هزار و 70 نوبت دست به دست شد

 به گزارش بورس اخبار از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ، در معاملات روز جاری سهامداران بیش از 445 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش یک هزار و 611 میلیارد ریال در 34هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

 همچنین در این روز نمادهای هلدینگ خلیج فارس و هلدینگ نفت و گاز پارسیان با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند.

 این در حالی بود که پالایش نفت بندرعباس، بانک تجارت، بانک ملت، بانک صادرات و مپنا با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

 همچنین در این روز شاخص قیمت نیز 21 واحد بالا رفت. شاخص بازار اول اما افت 58 واحدی را ثبت کرد اما شاخص بازار دوم 672 واحد صعود را به خود دید.

 در این روز سه گروه خودرو، بانک ها و شیمیایی ها با بیشترین حجم و ارزش در صدر برترین صنایع بازار قرار گرفتند.

 همچنین شاخص های دستگاه های برقی، محصولات فلزی و شیمیایی با رشد ، مثبت ترین شاخص صنعتی بازار بودند.

 بیشترین رشد قیمت ها نیز متعلق به نمادهای کالسیمین، قند شیرین خراسان، قند اصفهان، نفت سپاهان، پاکسان، ایران ترانسفو و پتروشیمی آبادان بود.

 این در حالی بود که نمادهای لیزینگ خودرو غدیر، لیزینگ ایرانیان، گرانیت بهسرام، لیزینگ رایان سایپا، نیرو کلر، معادن بافق و پارس خزر با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

 همچنین در این روز اوراق مشارکت شهرداری شیراز، قند شیرین خراسان، قند اصفهان، حق تقدم ماشین سازی اراک، گروه صنعتی ملی، قند قزوین و اوراق مشارکت شهرداری شیراز با بیشترین تقاضای خرید مواجه شدند.

 این در حالی بود که لیزینگ رایان سایپا، حق تقدم ماشین سازی اراک، لیزینگ خودرو غدیر، سیمان اصفهان، سیمان قائن، گرانیت بهسرام و اوراق مشارکت شهرداری شیراز با سنگین ترین صف های فروش رو به رو شدند.

 در پایان معاملات امروز بانک صادرات با معامله 51 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت شهرداری سبزوار با معامله 601 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

فرابورس :

در معاملات امروز فرابورس، 68 میلیون ورقه بهادار در 13 هزار و 70 نوبت دست به دست شد

به گزارش فرابورس ، معامله‌گران در روز جاری، 68 میلیون و 560 هزار ورقه بهادار به ارزش 341 میلیارد و 250 میلیون ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش کردند و آیفکس هم با کاهش 13.5 واحدی نسبت به روز گذشته روی عدد 713.06 ایستاد.

 امروز پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با خرید و فروش 8 میلیون و 80 هزار سهم بشترین حجم و پالایش نفت لاوان بیشترین ارزش معاملات را به ارزش 11 میلیارد و 920 میلیون ریال در اختیار گرفت.

 مهندسی تاسیسات راه آهن، تدبیرگران فارس و خوزستان و بیمه آرمان بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند و بیشترین افت قیمت نصیب صنعتی مینو، آهن و فولاد ارفع و پتروشیمی زاگرس شد.

 نماد شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان، بانک دی، صنایع نسوز توکا، پالایش نفت تهران، پالایش نفت لاوان و قند شیروان پربیننده‌ترین نمادهای امروز فرابورس بودند.

 طبق این گزارش، صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان بیشترین حجم معاملات ETF را با خرید و فروش 157 هزار و 430 سهم رقم زد و داد و ستد 47 هزار و 750 ورقه اجاره ماهانه رایتل در صدر معاملات اوراق با درآمد ثابت قرار گرفت.

 امروز همچنین شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت داروسازی تولید دارو پس از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام و اعمال تصمیمات مجمع مذکور در سامانه معاملات و ارائه اطلاعات پیش‌بینی با سرمایه جدید و نماد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه وعمران استان کرمان پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم بودیم

 

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 مهر 1394 ساعت 08:34
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com