http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

آغاز بازگشت دارایی‌های مسدود ‌شده ایران از اروپا

شنبه, 10 مرداد 1394 ساعت 08:54

اتحادیه اروپا نام سه شرکت نفتی ایران از جمله پتروپارس به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های توسعه‌ای صنعت نفت در طرح توسعه فازهای پارس جنوبی را از لیست تحریم‌های غیر قانونی خارج کرد. 

به گزارش بورس اخبار ؛ پایگاه اینترنتی رسمی وزارت خزانه داری انگلیس، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دارایی های مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی یاد شده در این پیوست دیگر مسدود نخواهد بود و شامل تحریمها نمی‌شوند. از سوی دیگر مطابق با این تصمیم اتحادیه اروپا، تحریم‌های شرکت عملیات و مدیریت پتروپارس و شرکت مهندسی منابع پتروپارس لغو می‌شود.
حکم قضاوت دادگاه عمومی اتحادیه اروپا پنجم ماه مه امسال (سه شنبه، ١٥ اردیبهشت ماه) درباره شرکت پتروپارس و غیره در مجله رسمی اتحادیه اروپا منتشر شد.
در این بیانیه آمده است که شرکت مدیریت و عملیات پتروپارس آریا کیش و شرکت مدیریت منابع پتروپارس با مسئولیت محدود به طور کامل از فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا خارج می‌شوند و دارایی‌های آنها دیگر مسدود نخواهد بود.
 آزادسازی۲۰میلیون دلارطلب بیمه ‌در پساتحریم
معاون اتکایی بیمه مرکزی از آزادسازی ۲۰میلیون دلار طلب بلوکه شده صنعت بیمه به کشور در زمان نزدیک خبرداد و گفت: قراردادهای بیمه با اروپاییان تمدید می‌شود.
مینا صدیق نوحی در گفت‌و‌گو با مهر درباره وضعیت صنعت بیمه در پساتحریم با اعلام اینکه در حال حاضر وضعیت فعالیت‌های صندوق بیمه‌های اتکایی بسیار مناسب است و تمام ریسک‌های کشور پوشش داده می‌شود، گفت: در شرایط تحریم تمام ریسک‌های بزرگ مانند هواپیمایی، نفت، انرژی و سایر موارد که نیاز پوشش‌های خارجی داشته، در داخل کشور پوشش داده شد و با وجود تحریم‌های بین‌المللی، مشکلات در داخل حل شد.
عضو هیأت عامل و معاون بیمه‌های اتکایی بیمه مرکزی ادامه داد: اما اگر وضعیت رفع تحریم‌ها به همین منوال پیش رود و تحریم‌ها برداشته شود، می‌توانیم ریسک‌ها را در سطح بین‌الملل توزیع کنیم، زیرا در حال حاضر فعالیت‌های بیمه‌ای کشور در سطح بین‌الملل به کشورهای آسیایی و آفریقایی محدود شده است و بلافاصله در آینده نزدیک با اعمال «برجام» قراردادهای بیمه‌ای که پیش از تحریم با اروپاییان داشتیم، تمدید می‌شود و تأثیرات مثبتی بر صنعت بیمه کشور شاهد خواهیم بود.
این مقام مسئول در بیمه مرکزی ایران، طلب بیمه مرکزی را که در دوران تحریم در کشورهای اروپایی بلوکه شده است کمتر از ۱۰میلیون دلار و طلب شرکت‌های بیمه‌ای کشور را هم ۱۰ میلیون دلار و مجموع طلب صنعت بیمه کشور را ۲۰ میلون دلار اعلام و بیان کرد: پیش از اعمال تحریم‌ها، برخی شرکت‌های اروپایی با ایران همکاری بیمه‌ای می‌کردند با برقراری تحریم‌ها و از بین رفتن امکان نقل و انتقالات ارزی، پول‌ها در آنها بلوکه شد و این پول‌ها با رفع تحریم‌ها به ایران باز می‌گردد.  
وی از انجام مکاتبات بیمه‌های اروپایی در دوران تحریم با صنعت بیمه ایران برای همکاری بیمه‌ای خبرداد و افزود: به دلیل اینکه نقل و انتقالات پولی و ارزی فراهم نبود، این کار انجام نشد اما به محض برقراری ارتباط همکاری‌ها آغاز می‌شود، البته پیش شرط ما این است که آنها بدهی‌هایشان به صنعت بیمه ایران را بازپرداخت کنند. منبع : روزنامه ایران

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com