http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

سرمایه گذاران عربستانی اوراق قرضه خود را در کشورهای جهان به فروش می گذارند

شنبه, 17 مهر 1395 ساعت 12:11

سرمایه گذاران عربستان از بیم عملی شدن قانون عدالت علیه حامیان تروریسم موسوم به'جاستا' و اعلام شکایت از سوی خانواده های قربانیان تروریسم در جهان علیه کشورشان و توقیف دارایی های آنها به منظور پرداخت غرامت به این خانواده ها، اوراق قرضه خود را در کشورهای جهان به فروش می گذارند.

 

به گزارش بورس اخبار از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی نبأ، به فروش گذاشته شدن اوراق بهادار و اسناد مالی توسط عربستان در خارج از کشور یکی از اقدامات فوری ریاض برای کاهش تاثیر منفی اجرای قانون جاستا به شمار می رود.
شبکه خبری بلومبرگ آمریکا ضمن اعلام این مطلب افزود: ریاض به منظور فروش اسناد مالی خود در برخی از کشورهای جهان٬ مذاکره با نهادهای مالی بین المللی را آغاز کرده است.
شبکه مزبور خاطرنشان کرد: مسئولان یکی از بزرگ ترین بانک های آمریکا در یک نشست بیش از دو ساعته با شماری از مسئولان مالی عربستان٬ پیامدهای صدور قانون جاستا بر بازارهای مالی عربستان و تاثیر روحی روانی آن بر سرمایه گذاران سعودی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
ابراز تمایل ریاض به جذب سرمایه های خارجی بیشتر در بازارهای مالی عربستان نیز در این نشست ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بلومبرگ افزود: شماری از مسئولان بلندپایه وزارت اقتصاد عربستان و بانک مرکزی به همراه برخی از مسئولان تعدادی از شرکت های عربستان نیز در این جلسات مشارکت دارند.
منابع بانکی چندی پیش اعلام کردند که عربستان در صدد صدور اوراق قرضه جهانی در سال 2016 میلادی است و از سه بانک خواسته تا در این زمینه پیشنهادهای خود را مطرح کنند.
عربستان علاوه بر اقدام های اقتصادی ، از کشورهای عربی و اسلامی حامی خود خواسته است تا علیه جاستا اعلام موضع کنند و تاکنون کویت٬ قطر ٬سودان و پاکستان به این درخواست ریاض پاسخ مثبت داده اند.

آخرین ویرایش در شنبه, 17 مهر 1395 ساعت 13:11

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com