http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

اختصاص چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات با یارانه پنج درصدی به واحدهای تولیدی

سه شنبه, 04 آبان 1395 ساعت 11:36

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از اختصاص چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات با یارانه پنج درصدی (تخفیف سود) از محل منابع داخلی بانک، برای تامین مالی واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد.

 

به گزارش بورس اخبار از بانک توسعه صادرات، علی صالح آبادی افزود: این تسهیلات بابت طرح ها و سرمایه در گردش واحدهای صنعتی قابل پرداخت است و وزارت صنعت، معدن تجارت موافقت کرده در طول مدت اجرای این تفاهم‏نامه تا سقف 200 میلیارد ریال از منابع خود را راستای پرداخت یارانه سود تسهیلات بانک به مشتریان در اختیار بانک قرار دهد.
به گفته مدیر عامل بانک توسعه صادرات، سقف تسهیلات مشمول یارانه برای هر واحد صنعتی 20 میلیارد ریال برای طرح و 10 میلیارد ریال برای سرمایه در گردش تعیین می شود.
صالح آبادی افزود: تخصیص این یارانه نقش به سزایی در کاهش قیمت تمام شده منابع مالی تامین شده برای واحدهای تولیدی و صنعتی خواهد داشت و توان رقابتی آنها را هم در بازار داخلی و هم در بخش صادرات افزایش می دهد.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی هایی انجام شده است تا توان رقابتی این واحدها افزایش یابد، خاطر نشان کرد: انعقاد تفاهم نامه با وزارت صنعت، معدن و تجارت، به منظور تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.
بنا به این گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمارها، تا پایان تیرماه امسال 88 هزار و 352 واحد صنعتی پروانه بهره برداری دریافت کرده اند که از این تعداد، 37 هزار و 148 واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر است.
از تعداد کل واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره برداری 80 هزار و 476 واحد جزو صنایع کوچک است. این نسبت در داخل شهرک ها به گونه ای است که از 37 هزار و 148 واحد صنعتی، 34 هزار و 952 واحد جزو صنایع کوچک است. همچنین چهار هزار و 362 واحد از کل واحدهای صنعتی کشور نیز متوسط هستند.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 آبان 1395 ساعت 15:15
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com