http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

رقابت تنگاتنگ محصولات پتروشیمی ایران با عربستان در بازار آسیا

دوشنبه, 29 آذر 1395 ساعت 15:11

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران به تسهیل صادرات محصولات پتروشیمی پس از برجام اشاره کرد و گفت: اکنون محصول باکیفیت «هگزامین» پتروشیمی ایران در بازارکشورهای هند، اندونزی و مالزی با استقبال مواجه شده و پا به پای محصولات صادراتی عربستان به فروش می رسد.

 

به گزارش بورس اخبار از ایرنا، سیدحامد واحدی امروز (دوشنبه) در نشست خبری عرضه سهام نخستین شرکت متوسط به بازار سرمایه، افزود: 45 درصد اشتغال و 33درصد تولید ناخالص داخلی جهان را شرکت های کوچک و متوسط (اس ام ایی - SME) تشکیل می دهند.
وی اضافه کرد: در مناطقی مانند آسیای جنوب شرقی به شرکت های کوچک و متوسط روی آورده اند و از طریق آن ها توانسته اند بیشترین اشتغال را با کمترین سرمایه گذاری انجام دهند.
عضو هیات رییسه اتاق تهران گفت: در بورس «نزدک- Nasdag » آمریکا، بزرگترین شرکت ها در بازار اس ام ایی ها حضور دارند، زیرا در این بازار، تسهیلات مناسبی برای این شرکت ها در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شرکت پتروصنعت گامرون با بیان این که مهم ترین مشکل شرکت های کوچک و متوسط در کشور نقدینگی است، ادامه داد: بانک ها به شرکت های بزرگ توجه کرده و به راحتی به آنها تسهیلات می دهند.
واحدی بیان داشت: شرکت های کوچک و متوسط باید تلاش کنند به تامین مالی از بازار سرمایه روی آورده و به تدریج از بازار پولی فاصله بگیرند.
وی به فرایند پذیرش و عرضه سهام شرکت های کوچک و متوسط در فرابورس اشاره کرد و تسهیل خرید و فروش سهام و عرضه به سهامداران را خواستار شد.
عضو هیات رییسه اتاق تهران در ادامه به عرضه سهام «پتروصنعت گامرون» به عنوان نخستین شرکت اس ام ایی در بازار سرمایه ایران اشاره کرد و افزود: این شرکت در بخش پتروشیمی فعالیت دارد.
وی با بیان این که پس از اجرا شدن برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، روند صادرات محصولات پتروشیمی تسهیل شد، گفت: پس از برجام و رفع تحریم ها، راه ها یکی پس از دیگری باز می شود.
عضو هیات رییسه اتاق تهران به مزیت های ورود شرکت های اس ام ایی به فرابورس اشاره کرد و ادامه داد: ورود شرکت های کوچک و متوسط به بازار سرمایه، سبب رونق این بازار خواهد شد.
به گزارش ایرنا، ورود شرکت های کوچک و متوسط به بازار سرمایه (اس.ام.ایی) با هدف حمایت و تامین مالی از این شرکت ها از امروز کلید خورد.
«مهدی علم الهدی» معاون پذیرش و ناشران فرابورس در این باره گفت: به دلیل محدودیت ها و شرایط بازار، شرکت های کوچک و متوسط، امکان عرضه سهام در بازار سرمایه را نداشتند.
وی افزود: در نهایت یک مدل بومی با توجه به واقعیات اقتصادی بومی کشور تدوین شد تا شرکت های کوچک و متوسطی که امکان پذیرش در بازار اصلی ندارند در بازار اس ام ایی پذیرش شوند.
وی گفت: سهام شرکت پترو صنعت گامرون که در زمینه پتروشیمی فعالیت دارد، به عنوان نخستین شرکت بزودی در بازار اس ام ایی فرابورس عرضه خواهد شد.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 29 آذر 1395 ساعت 17:14

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com