http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

بلومبرگ: آمازون روابط تجاری خود را با ایران فاش کرد

شنبه, 23 بهمن 1395 ساعت 09:49

پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا روز شنبه اعلام کرد، شرکت تجاری آمازون (Amazon) این کشور دیروز (جمعه) روابط تجاری خود با ایران را که ممکن است مغایر با تحریم های آمریکا باشد، فاش کرد؛ ممکن است این فعالیت ها پس از بررسی توسط آژانس های نظارتی مشمول جریمه شوند.

 

به گزارش بورس اخبار از بلومبرگ، آمازون پرونده مربوط به تحویل سفارش کالای مصرفی از سال 2012 تا سال 2016 به مشتریان خاص حقیقی و حقوقی خود که در خارج از ایران مستقرند اما مشمول قانون کاهش تهدید ایران و حقوق بشر سوریه ( the Iran Threat Reduction and Syria Human Rights Act) می شوند را ارائه کرد.
آمازون اعلام کرده، این معاملات را به دفتر نظارت بر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری و اداره صنعت و امنیت وزارت بازرگانی گزارش داده است.
بزرگترین شرکت تجاری الکترونیکی جهان اعلام کرد که این شرکت با آژانس های نظارتی که این بخش از فعالیت های این شرکت را بررسی می کنند، همکاری خواهد کرد.
آمازون اضافه کرد: بر اساس پرونده ارائه شده، ممکن است این بررسی ها به جریمه منتهی شوند.
براساس اعلام آمازون، این شرکت کالاهای مصرفی مختلفی به اشخاص و گروه های نامشخصی فروخته است که زیرنظر دولت ایران فعالیت می کنند و یا متعلق به دولت ایران اند. این کالاها بسیار متنوع و شامل نرم افزار تا غذای حیوان هستند و قیمت آنها از 50 دلار تا 2 هزار و 400 دلار است.
این شرکت اضافه کرد که قصد ندارد در آینده به این حساب ها چیزی بفروشد.
به گزارش ایرنا، شرکت آمازون یا آمازون دات کام، (Amazon.com) بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی آمریکا محسوب می‌شود و در وب‌گاه خود به جز کتاب، محصولات متنوعی چون پخش کننده دی وی دی و بلو ری، ام پی تری پلیر، انواع نر م افزار، بازی ویدئویی، وسایل الکترونیکی، زیورآلات، مبلمان، غذا، اسباب بازی و پوشاک نیز می‌فروشد. این وبسایت از چند سال پیش همچنین وارد عرصه تولید اسمارت فون، تبلت، کتابخوان دیجیتال، تلفن و تلویزیون دیجیتال نیز شده است.

به نقل از ایرنا

آخرین ویرایش در شنبه, 23 بهمن 1395 ساعت 10:49
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com