http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

یک میلیون و 935 هزار دستگاه مسکن مهر به اتمام رسید

سه شنبه, 24 اسفند 1395 ساعت 11:46

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: تا کنون یک میلیون و 935 هزار دستگاه مسکن مهر از مجموع دو میلیون و 250 هزار واحد به اتمام رسیده و بقیه در دست ساخت قرار دارد.

 

به گزارش بورس اخبار از ایرنا، «احمد اصغری مهرآبادی» روز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح یکهزار و 200 دستگاه مسکن مهر در شهر جدید پردیس در جمع خبرنگاران افزود: تا کنون یک میلیون و 830 هزار واحد مسکن مهر تحویل و به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: قرار است از مجموع خانه های مهر باقی مانده، تعداد 15 هزار واحد آن در بافت های فرسوده ساخته شود که در مرحله احداث است و بقیه مشکلاتی دارند که در حال برطرف ساختن آن هستیم.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: 110 هزار واحد مسکن مهر اکنون متقاضی ندارد و دولت با مصوبه خود این امکان را فراهم ساخته تا بتوانیم این سرمایه های ملی را به پیمانکاران، شرکت های طرف قرارداد مسکن مهر و یا خوابگاه دانشجویی تحویل دهیم.
وی گفت: اکنون پرونده 49 هزار واحد مسکن مهر نیز در مراجع قضایی در دست رسیدگی است و برخی از این پروژه ها رای نهایی خود را نیز دریافت کرده اند.
مهرآبادی افزود: تعداد 20 تا 30 هزار واحد مسکن مهر نیز اکنون کمتر از 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، زیرا بیشتر آنها در مناطقی قرار گرفته اند که متقاضی موثری نداشته اند.
مهرآبادی افزود : استان تهران 334 هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که 270 هزار واحد آن مراحل ساخت آن تمام شده و بقیه در دست احداث است و انتظار می رود با تخصیص اعتبارات لازم این واحدها را در موعد مقرر تحویل دهیم.
مهرآبادی گفت : دولت به تازگی مصوبه ای داشت برای تخصیص یکهزار و 500 میلیارد ریال (150 میلیارد تومان) اعتبار برای واحدهای مسکن مهر که بخش عمده ای از این یارانه برای واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس اختصاص خواهد یافت.
وی گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات 100 میلیون ریالی ( 10 میلیون تومانی) بانک مسکن قرار است هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یابد که از آن 2000 میلیارد ریال (200 میلیارد تومان) آن برای مسکن مهر اختصاص پیدا می کند و از این 200 میلیارد تومان، 120 میلیارد تومان آن را به واحدهای مسکن مهر در شهر جدید پردیس اختصاص پیدا می کند.
براساس این گزارش، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید نیز اظهار داشت: زمانی که دولت تدبیر و امید پروژه مسکن مهر را تحویل گرفت، پیشرفت فیزیکی آنها در شهر جدید پردیس 35درصد بود، اما اکنون متوسط پیشرفت فیزیکی آنها به بیش از 80 درصد رسیده است.
محسن نریمان افزود: مجموع پیشرفت فیزیکی مسکن مهر در سطح کشور به بیش از 93 درصد رسیده و این نشان می دهد که دولت تدبیر و امید در حال اتمام این خانه ها است.
وی اظهارداشت: تلاش می شود واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید را با تامین اعتبارات مورد نیاز و خدمات رو و زیربنایی به متقاضیان تحویل دهیم و در سه ماهه نخست سال آینده نیز بیش از دو هزار و 500 واحد دیگر را به متقاضیان واگذار خواهد شد.
به گزارش ایرنا پیش از این اعلام شده بود، براساس آمارهای وزارت راه و شهرسازی از زمان آغاز طرح مسکن مهر در کشور تا پایان بهمن ماه 95 یک میلیون و 810 هزار و 204 واحد تکمیل و افتتاح شد که سهم دولت یازدهم 44 درصد است.
همچنین تا پایان 11 ماهه امسال یک میلیون و 528 هزار و 492 واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل شد که 838 هزار و 574 واحد آن با سهم 55 درصد به دولت تدبیر و امید مربوط می شود.
مجموع سند صادر شده مسکن مهر تا پایان بهمن ماه به میزان یک میلیون و 134 هزار و 646 واحد ذکر شده که 54 درصد آن (610 هزار و 193 واحد) در دولت یازدهم ثبت شد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 اسفند 1395 ساعت 13:16

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com