http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

اختصاص 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال در کشور

پنج شنبه, 19 بهمن 1396 ساعت 07:56

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ایجاد و توسعه اشتغال جدید در کشور فراهم شده است.

 

به گزارش بورس اخبار از ایرنا ،علی ربیعی چهارشنبه شب در نشست کارگروه تخصصی اشتغال خراسان جنوبی افزود: نه هدف ما توزیع پول است و نه معیار ما میزان وام، بلکه هدف اصلی وزارتخانه توسعه اشتغال است و هیچ استانی با معیار جذب سنجیده نخواهد شد.
وی گفت: امسال سهم اشتغال خراسان جنوبی از محل تبصره 18، مبلغ 493 میلیارد تومان، اشتغال روستایی 236 میلیارد تومان و از محل صندوق کارآفرینی امید 483 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
وی ایجاد اشتغال را یکی از دغدغه های مهم دولت و مسئولان نظام دانست و اظهار کرد: ایجاد اشتغال به ویژه برای قشر دانش آموخته دانشگاهی بیشتر از همیشه برای کشور مهم شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 9 میلیون نفر از دهه 60 های کشور در دهه 80 باید وارد بازار کار می شدند اما این مهم محقق نشد که این موضوع اتفاقات تلخی را دامن می زند.
وی با بیان اینکه آنچه به زندگی مردم گره می خورد از جنس کار است تاکید کرد: باید برای ایجاد اشتغال برای افراد بیکار جامعه جهت گذاری شود.
ربیعی در ادامه سخنانش با گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: مسئولیت نسل ما در هر دهه فجر فقط نماد و مراسم نیست بلکه یادآور تغییرات بنیادی، ارزش های جدید و آرمان است.
وی ادامه داد: امروز به دلیل کم کاری ما مسئولان اجرایی در کشور، آرمان های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی کمتر دیده می شود.
عضو کابینه دوازدهم، راه پیشرفت کشور را بازگشت به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی خواند و افزود: متن اصلی انقلاب امروز به نوع دیگری دارد تکرار می شود لذا برگشت به ارزش های انقلاب رمز موفقیت ماست.
وی یادآور شد: سنجش های جهانی نشان می دهد ایرانیان همیشه به ایستادگی و مقاومت مقابل دنیا به خود می بالند و به آن افتخار می کنند.
ربیعی گفت: پنج سال گذشته تا 1400 از جمله سال های اساسی نظام جمهوری اسلامی بوده و دشمن می گوید نباید بگذاریم انقلاب 40 ساله شود اما در واقع دخالت دشمن در ایران مشهود است و ما هیچ هراسی نداریم.
وی اضافه کرد: امروز در کشور با فشار بر خاک و کمبود آب مواجه هستیم که بخشی ناشی از طبیعت و بخشی نتیجه فعالیت ها و اقدامات خودمان است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز باید به فکر نهاد خانواده باشیم گفت: آسیب های اجتماعی از جمله مسایل مهمی است که باید به آن بپردازیم.
وی بیان کرد: رفع کمبود آب و توزیع منابع روستایی نیازمند عقلانیت است چرا که منابع ما کم هست و حتی نباید اجازه داد یک ریال هدر برود.
ربیعی عقلانیت و سختکوشی را 2 عنصر مهم مورد نیاز کشور عنوان کرد و گفت: باید سختکوشی بیشتری داشته باشیم، به دل روستاها برویم و مشکلات مردم را از نزدیک دیده و نسبت به رفع آن اقدام کنیم.
وی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی ما امروز هم شور و هم دلشوره را باید داشته باشند، شور کار کردن و دلشوره پیشرفت را ضمیمه کار خود قرار داده و کنار هم باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که ظهر (چهارشنبه) وارد خراسان جنوبی شد، پلی کلینیک تامین اجتماعی، مجموعه آبی زغال سنگ و گازرسانی به سه روستای بخش مرکزی طبس را افتتاح و در نشست شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.
شرکت در کارگروه اشتغال استان، سفر به شهرستان های نهبندان و قاینات و افتتاح چند طرح در بیرجند از دیگر برنامه های سفر 2 روزه ربیعی به این استان است.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 19 بهمن 1396 ساعت 11:57
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com