http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

بانک سیتی امریکا سطح مورد انتظار قیمت نفت را افزایش داد

سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 12:52

تحلیلگران سیتی گروپ با احتمال افزایش تقاضا و کاهش عرضه نفت از سوی ایران و ونزوئلا، سطح قیمت مورد انتظار نفت را در سال 2018 افزایش دادند.

 

به گزارش بورس اخبار از شبکه خبری «سی. ان. بی. سی» آمریکا اعلام کرد، تحلیلگران بانک بین المللی سیتی آمریکا با وجود افزایش قیمت مورد انتظار نفت در سال 2018 معتقدند به دلیل وجود جریان های متقاطع در بازار، قیمت نفت در سال 2019 کمتر از سال 2018 خواهد بود، زیرا در سال یاد شده عرضه نفت در بازار افزایش خواهد یافت.
بنا به پیش بینی تحلیگران بانک یاد شده، متوسط قیمت نفت برنت دریای شمال در سال 2018 با پنج تا 6 دلار افزایش نسبت به میانگین قیمت سال گذشته به 65 دلار در هر بشکه می رسد. آنها همچنین انتظار دارند متوسط قیمت نفت در سال 2019 به 55 دلار در هر بشکه برسد.
قیمت نفت پایه اروپا در پایان معاملات دیروز (دوشنبه) به قیمت 71 دلار و 73 سنت در هر بشکه معامله شد.
بنا به پیش بینی استراتژیست های بانک یاد شده همچنین به دلیل افزایش و کاهش خطرات ژئوپلیتیکی و سیاسی قیمت های نفت نیز همچنان نوسان خواهند داشت.
سیاست های «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در باره ایران و کره شمالی ممکن است موجب افزایش قیمت نفت شود.
روابط ضعیف روسیه و غرب نیز به نبود اطمینان در بازار نفت دامن می زند.
ترامپ باید در سررسید 12 مه (22 اردیبهشت) در مورد تمدید تعلیق تحریم های این کشور علیه ایران تصمیم بگیرد. این تحریم ها مطابق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از ژانویه 2016 (دی 1394) به حالت تعلیق درآمده اند.
سی. ان. بی. سی اعلام کرد، خطر کاهش عرضه نفت ایران در بازارهای جهانی زیاد است. اگر ترامپ تعلیق تحریم ها را تمدید کند، عرضه نفت ایران ممکن است حدود 200 هزار بشکه در روز کاهش یابد و چنانچه تعلیق تحریم ها تمدید نشود، این مقدار ممکن است به یک میلیون بشکه در روز افزایش یابد.
اتحادیه اروپا خواهان حفظ برجام است و «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه هفته آینده برای مذاکره با آمریکا در مورد موقعیت اروپا در این ارتباط به واشنگتن می رود.
کاهش تولید ونزوئلا نیز بازار نفت را تهدید می کند. احتمال تحریم این کشور نیز توسط آمریکا وجود دارد.
برجام 23 تیر 1394 (14 ژوییه 2015) میان ایران و گروه 1+5 شامل چین، فرانسه، روسیه، بریتانیا، آمریکا و آلمان امضا و از دی 1394 (ژانویه 2016) اجرایی شد.

به نقل  از ایرنا

آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 13:31

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com