http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

رشد قیمت نفت و روند صعودی طلا

دوشنبه, 12 شهریور 1397 ساعت 15:45

با اتمام زمان طرح کاهش تولید تابستانی در صنعت فولاد چین، قیمت این محصولات صبح امروز در بازار آتی شانگهای کاهش یافت اما در جلسه معاملاتی ظهر کمی از فشار موجود بر معاملات کاسته شد.

 

به گزارش بورس اخبار ، در پی افزایش آلودگی هوا در مناطق صنعتی چین در ماه های اخیر، دولت این کشور در شهرهایی مانند تانگشان طرح کاهش تولید تابستانی را به اجرا گذاشت. در این طرح واحدهای آلاینده از جمله کارخانجات تولید فولاد به مدت 6 هفته سطح تولید خود پایین آورند.

 

با اتمام زمان طرح کاهش تولید در روز جمعه گذشته، اعلامیه ‌ای از سوی دولت‌ های محلی برای تمدید زمان این طرح منتشر نشد. همین امر چشم انداز تولید فولاد در چین را بهبود بخشید و معاملات محصولات فولادی را صبح دوشنبه برای سومین روز متوالی زیر فشار قرار داد.

به این ترتیب، در جلسه معاملاتی ظهر معامله ‌گران به امید اتمام روند اصلاح قیمت دست به کار خرید شدند و همین امر از فشار موجود بر بازار کاست.

بر این اساس، در معاملات ظهر امروز بازار آتی شانگهای هر تن نورد گرم فولادی در پرحجم‌ترین قرارداد با افزایشی 5.1 دلاری در سطح 600 دلار قرار گرفت. میلگرد در سررسید مشابه بدون تغییری ملموس به قیمت 599 دلار رسید.

اما امروز در بازار نفت نیز، افزایش تولیدات اوپک و آمریکا، نگرانی‌ از تحریم‌ های آمریکا بر علیه صادرات نفت ایران ، کمی تخفیف یافت و قیمت نفت را در بازار با روند افزایشی همراه کرد.

در این بازار، قیمت نفت برنت دریای شمال با رشد 0.4 درصدی به هر بشکه 78 دلار رسید و قیمت نفت سبک تگزاس با رشد 0.1 درصدی هر بشکه 69 دلار و 89 سنت معامله شد.

اما قیمت طلا در بازار جهانی با افزایش 0.05 درصدی به هر اونس یک هزار و 207 دلار رسید .

در رینگ فلزات لندن، قیمت آلومینیوم به هر تن دو هزار و 111 دلار رسید. مس لندن نیز معادل هر تن 5 هزار و 975 دلار مبادله شد.

هر تن سرب دو هزار و 119 دلار و هر تن نیکل 12 هزار و 775 دلار معامله شد. قیمت قلع نیز به هر تن 18 هزار و 905 دلار رسید و  هر تن روی دو هزار و 467 دلار مبادله شد.

به نقل از سنا

آخرین ویرایش در دوشنبه, 12 شهریور 1397 ساعت 18:05
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com