http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

افتتاح طرح های بزرگ پتروشیمی مرجان، دماوند و پردیس در عسلویه توسط رئیس جمهور

سه شنبه, 13 شهریور 1397 ساعت 12:24

رییس جمهوری با تاکید بر این که کاروان سازندگی ایران متوقف نمی شود، گفت: صنعت نفت در خط مقدم مقابله با جنگ بدخواهان علیه اقتصاد کشور است.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم افتتاح طرح های بزرگ پتروشیمی مرجان، دماوند و پردیس در عسلویه تاکید کرد: دشمنان فقط زمانی موفق می شود که امید و حرکت ما متوقف شود.
وی تصریح کرد: آنها مشکلاتی بر مردم تحمیل می کنند، اما محال است بر ایران و ایرانیان مسلط شوند و این که ما را به قبل از سال 57 برگردانند، آرزویی است که محقق نمی شود.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: هر فاز، هر فرد و هر پروژه که امروز کلنگ زده شود به معنای انقلابی گری و تلاش برای عزت ملت ایران است. همیشه برای ما خوشحال کننده است که در کشور یک واحد تولید شروع به فعالیت کند اما این که در یک روز و در شرایطی که دشمنان ما به فکر خود در حال دنبال کردن تحریم های ظالمانه به ایران هستند، سه طرح را افتتاح و بهره برداری کنیم به معنای پیروزی کشور ما در برابر نقشه های دشمن است.
رییس جمهوری با بیان این که «ما مشکلاتی داشته ایم اما عزت خود را حفظ کرده ایم» خاطرنشان کرد: هیچ گاه نبوده که کشور ایران دست خود را دراز کند. با وحدت و اتحاد و تلاش و فعالیت از این مشکلات عبور خواهیم کرد.
روحانی تصریح کرد: ما گاز، نفت، پتروشیمی خود را داریم، خداوند نعمت بزرگی به ما داده است و این را باید روز افزون کنیم و برکت این نعمت در دست ما است. این که از خام فروشی فاصله بگیریم و محصول پرارزش تر به کشور و جامعه عرضه کنیم با سرمایه خارجی و سرمایه خودمان ممکن است. الان هم باید سرمایه خارجی و داخلی را جذب کنیم اگر چه ممکن است الان سخت شده باشد.
رییس جمهوری با تاکید بر این که «امروز روز جنگ اقتصادی و روانی علیه ملت ایران است»، افزود: در صف مقدم این جنگ بخش هایی است که بار اقتصاد را بر عهده دارند از مهم ترین آنها نفت، گاز و پتروشیمی است زیرا دشمن وقتی می خواهد ما را تحریم کند روی نفت و گاز و پتروشیمی دست می گذارد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 13 شهریور 1397 ساعت 14:24
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com