http://www.bourseakhbar.net/images/main/banner/ba_telegram_g01.gif

 

افزایش قیمت طلا در پی افت دلار

چهارشنبه, 11 مهر 1397 ساعت 10:56

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا در پی افت ارزش دلار که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد، افزایش یافت.

 

به گزارش بورس اخبار ، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۲۰۵.۶۶ دلار رسید. بهای معاملات این بازار پیش‌تر تا مرز ۱۲۰۸.۳۱ دلار پیش رفته بود که بالاترین قیمت در یک هفته اخیر بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۲۰۹.۵۰ دلار رسید

به گفته بنجامین لو، تحلیلگر کالا در شرکت "فیلیپ فیوچرز"، طلا به دلیل برانگیخته شدن احساسات پوپولیستی در منطقه یورو، نگرانیها نسبت به کسری مالی ایتالیا و سقوط بازارهای سهام، اندکی جهش پیدا کرده است. اما ارزیابی ما این است که این یک واکنش گذرا است.

شاخص دلار در برابر سبدی از شش ارز بزرگ در معاملات روز چهارشنبه ۰.۲ درصد افت کرد.

طلا و دلار آمریکا خلاف جهت یکدیگر حرکت می‌کنند. دلار قوی‌تر معاملات طلا که به این ارز قیمت‌گذاری می‌شود را برای سرمایه‌گذاران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

براساس گزارش رویترز، قیمت طلا در شش ماه گذشته روند کاهشی را تجربه کرده است و بحبوحه تشدید تنش‌های تجاری و دورنمای بالاتر رفتن نرخ‌های بهره آمریکا، از بالاترین رکورد امسال که در آوریل به ثبت رسانده بود، بیش از ۱۱ درصد سقوط کرده است. با وجود این‌که طلا عموما یک دارایی مطمئن به شمار می‌رود اما ماه‌ها جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن، باعث شده سرمایه‌گذاران با این اعتقاد که آمریکا در این جنگ زیان کمتری خواهد دید، دلار خریداری کنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۷ درصد افزایش یافت و به۱۴.۷۴ دلار رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، ۱۰۵۳.۶۵ دلار معامله شد و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۸۳۰.۸۰ دلار رسید

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 مهر 1397 ساعت 17:58
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com