گرانی طلای جهانی در هفته جاری

شنبه, 06 بهمن 1397 ساعت 14:24

در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کردند طلا در هفته جاری به قیمت بالاتری صعود کند.

 

به گزارش بورس اخبار ، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به شماری از ابهامات سیاسی و ژئوپلیتیکی و همچنین انتظارات برای رویکرد محتاطانه بانک مرکزی آمریکا درباره افزایش نرخ‌های بهره در پیش‌بینی خود برای افزایش قیمت طلا اشاره کردند.

ریچارد بیکر، دبیر نشریه "اورکا ماینر ریپورت" اظهار کرد: پس از دو بار تلاش ناموفق در ماه جاری برای شکستن قیمت ۱۳۰۰ دلار، احتمال این وجود دارد که طلا این بار موفق شود در نیمه اول سال ۲۰۱۹ تا مرز ۱۳۸۰ دلار صعود کند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که ۱۳ نفر یا ۷۲ درصد افزایش قیمت طلا، یک نفر یا شش درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند در حالی که چهار نفر یا ۲۲ درصد نظری نداشتند.

از میان ۲۶۶ نفری که در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند، ۱۲۶ نفر یا ۴۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۷۷ نفر یا ۲۹ درصد کاهش قیمت این فلز را پیش‌بینی کردند. ۶۳ نفر یا ۲۴ درصدی نیز نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند.

برای هفته گذشته کارشناسان وال‌استریت درباره روند قیمت طلا به اکثریت نرسیدند در حالی که ۵۸ درصد از سرمایه‌گذاران نسبت به بالا رفتن قیمت طلا ابراز خوش‌بینی کرده بودند.

بدنبال عقب‌گرد دلار آمریکا و نگرانی‌ها پیرامون ناملایمات ژئوپلیتیکی، در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۱۸.۳۰ دلار یا ۱.۴ درصد افزایش پیدا کرد و در ۱۳۰۴.۲۰ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۱.۲ درصد افزایش ثبت کرد.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز رقیب در معاملات روز جمعه ۰.۸ درصد افت کرد و برای کل هفته ۰.۵ درصد کاهش ثبت کرد.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد در شرکت SIA Wealth Management به کیتکونیوز گفت: من به قیمت طلا در هفته جاری خوش بین هستم. در فاصله نشست بانک مرکزی آمریکا، انتشار درآمدهای مالی، مذاکرات تجاری آمریکا و چین و تعطیلی دولت فدرال آمریکا، تصور می‌کنم نوسان قابل توجهی وجود داشته باشد که علاقه به خرید طلا را تجدید خواهد کرد.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک با اشاره به ریسک‌های ژئوپلیتیکی و اقتصادکلان عمده، به رشد قیمت طلا در هفته جاری ابراز خوش‌بینی کرد و گفت بازارهای سهام آمریکا در یک ماه اخیر بهبود قابل توجهی داشتند اما طلا موفق شده است سطح حمایت کلیدی را حفظ کند.

جورج گرو، مدیرکل شرکت "آر بی سی ولث منیجمنت" نیز انتظار دارد طلا تحت تأثیر تسریع نگرانی‌های جهانی، به قیمت بالاتری صعود کند. وی گفت: طلا روز جمعه تحت تأثیر ابهامات سیاسی در آمریکا، ابهامات سیاسی در منطقه یورو و ابهامات سیاسی در ونزوئلا تقویت شد.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه "لاسال فیوچرز" نیز پیش‌بینی کرد طلا رکورد بالای جدیدی را امتحان کند. وی اظهار کرد: برای معاملات تحویل آوریل، میانگین قیمت ۱۰ روزه در حدود ۱۲۹۳ دلار و میانگین قیمت ۲۰ روزه در ۱۲۹۳.۸۰ دلار قرار دارد و اگر طلا بالای ۱۲۹۴ دلار بسته شود، اتفاق مثبتی خواهد بود.

اما جیم ویکاف، تحلیلگر فنی کیتکونیوز پیش‌بینی کرد بازار طلا در هفته جاری معاملات پرنوسانی را تجربه کند.

آدریان دی، مدیرکل شرکت مدیریت دارایی "آدریان دی" نیز انتظار داشت قیمت طلا در هفته جاری ثابت بماند. وی به کیتکونیوز گفت: اگرچه طلا اخیراً عملکرد قوی داشته است اما برخی تحولات مانند پایان تعطیلی دولت آمریکا یا پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین، رشد قیمت طلا را متوقف خواهد کرد.

آخرین ویرایش در شنبه, 06 بهمن 1397 ساعت 18:21
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com