افت ۱۹ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 ساعت 15:18

شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۱۹ هزار و ۱۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۹۶۸ و ۴۶۰ هزار واحد رسید.

 

به گزارش بورس اخبار براساس معاملات امروز بیش از ۱۰ میلیارد و ۷۹۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۵ هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۴۸۱ واحد کاهش به ۳۰۶ هزار و ۶۸۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۳۰۷ واحد افت به ۲۰۳ هزار و ۲۸۱ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۰ هزار و ۶۲۰ واحد و شاخص بازار دوم ۱۰ هزار و ۸۸۵ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و پنج واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۹۲ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۵۲۶ واحد، سالمین (غسالم) با ۳۸۷ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۳۲ واحد، سرمایه گذاری آتیه دماوند (واتی) با ۱۲۸ واحد و داروپخش (وپخش) با ۱۲۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۳۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۹۹۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۳۸۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچا) با یک هزار و ۳۴۴ واحد، ، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۱۰ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیک) با ۹۸۱ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات ایران و پالایش نفت بندرعباس در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۶۲۶ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۲۲۵  میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۰۶ واحد افت داشت و بر روی کانال ۱۰ هزار و ۹۵۵  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۴۶ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۴۱ هزار و ۵۸۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس (زاگرس)،‌ تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و بیمه کوثر (کوثر) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، فرابورس ایران (فرابورس)‌ و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 ساعت 20:05
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com