اگر یک ارتباط خوب می‌خواهید عصبانیت را کنار بگذارید

سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 15:26

یک استاد روانشناسی گفت: داشتن یک ارتباط دوستانه و قوی اکتسابی است پس چه خوب است همه ما سعی کنیم این مهارت بسیار ارزشمند را بیاموزیم و در زندگی از آن بهره ببریم.

 

 عبدالله قاسم تبار در دومین سمینار «یک ارتباط دوست‌داشتنی» که توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی البرز در دانشگاه خوارزمی برگزار شد با بیان اینکه یک ارتباط خوب عوامل مختلفی را در بر می‌گیرد گفت: در واقع عوامل زیادی هستند که در هنگام برقراری یک ارتباط خوب به کمک ما می‌آیند که از جمله این عوامل جمع بودن شش دانگ حواس ما به طرف مقابل است، برای مثال برای نشان دادن حواس‌جمعی خود به طرف مقابل صحبت‌های او را به شکل متفاوتی دوباره بیان کنیم این کار در واقع به فرد مقابل نشان می‌دهد که ما کاملاً صحبت‌های او را فهمیده‌ایم و اهمیت ویژه‌ای به حرفهای او داده‌ایم.

قاسم تبار افزود: یکی دیگر از آن عوامل موثر در ارتباط خوب،  برخورد صحیح است، در این هنگام هرچه برخورد مثبتی انجام شود فرد بیشتر علاقه‌مند می‌شود تا به گفته‌های شما گوش کند.

این استاد دانشگاه خوارزمی ادامه داد: مورد دیگر واکنش نشان دادن است که بسیار مهم است و در سمینار قبلی هم بر آن تاکید شد.

قاسم تبار ضمن مهم شمردن برقراری ارتباط دوستانه و صحیح با دیگران تاکید کرد: در برقراری یک ارتباط خوب مواردی هستندکه شاید از نظر ما مهم نباشد اما اهمیت زیادی دارند؛ از نمونه‌های این موارد می‌توان به کنار گذاشتن عصبانیت اشاره کرد.

وی اضافه کرد: عصبانیت ما را از رسیدن به موفقیت دور می‌کند؛ زمانی که عصبی هستید سعی کنید چند لحظه سکوت کنید و آرامش خود را به دست بیاورید تا بتوانید یک ارتباط مناسب را ایجادکنید.

این استاد دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: داشتن ارتباط رو در رو یکی دیگر از آن موارد مهم است؛ در واقع وقتی که یک ارتباط رو در رو و حضوری انجام می‌شود این انتقال پیام بهتر و مقبولتر است.

وی با بیان عواملی دیگر همچون نحوه نشستن، ژست گرفتن و پوشیدن لباس گفت: داشتن یک ارتباط دوستانه و قوی اکتسابی است پس چه خوب است همه ما سعی کنیم این مهارت بسیار ارزشمند را بیاموزیم و در زندگی از آن بهره ببریم.

به نقل از ایسنا

آخرین ویرایش در سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 15:26
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com