سناتور جمهوری‌خواه: کره شمالی بازی درآورد، آمریکا حمله می‌کند

چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 14:33

یک سناتور جمهوری‌خواه اظهار کرد، در صورتی که کره شمالی توافق با آمریکا را نپذیرد، ترامپ گزینه‌ای به جز ورود به جنگ با این کشور نخواهد داشت.

 

به گزارش بورس اخبار از روزنامه اکسپرس، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه مجلس آمریکا  هشدار داد، در صورتی که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نشست خود با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در سنگاپور را لغو یا تلاش کند که "با او بازی کند"، ترامپ به کره شمالی حمله خواهد کرد.

اظهارات این سناتور، هراس‌هایی را از افزایش تنش‌ها و بروز جنگ جهانی سوم برمی‌انگیزد.

گراهام به فاکس نیوز گفت: ترامپ طی ۳۰ روز گذشته دو اقدام قابل توجه انجام داده است. او گفت شخصا در نشست با کره شمالی شرکت می‌کند تا از بروز جنگ با کره شمالی جلوگیری شود و از یک توافق "بد" با ایران خارج می‌شود تا توافق "بهتری" به دست آورد. اگر آنان این نشست را برگزار کنند و کره شمالی تلاش کند برای ترامپ بازی درآورد، از این کار پشیمان خواهند شد. اگر در ۱۲ ژوئن این نشست برگزار نشود، احتمالا دیپلماسی پایان خواهد یافت.

گراهام ادامه داد: گزینه بعدی عملیات نظامی برای توقف تهدید کره شمالی برای ما و جهان خواهد بود و امیدوارم به این جا نرسیم. اما ترامپ گزینه دیگری نخواهد داشت. در صورتی که این نشست لغو شود یا کره شمالی نخواهد با حسن نیت با ما همکاری کند تا توافقی برد-برد به دست آید، درگیری‌ای میان ترامپ و کیم جونگ اون به وجود خواهد آمد و ترامپ در آن پیروز خواهد شد.

مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی در هفته گذشته موجب شد که کره شمالی دیدار خود با مقامات عالی رتبه سئول را لغو و خبرنگاران این کشور را از حضور در مراسم بسته شدن پایگاه هسته‌ای کره شمالی منع کند.

به رغم تشدید اخیر تنش‌ها، مشاور امنیتی کره جنوبی تاکید کرده است که این توافق ۹۹.۹ درصد به دست خواهد آمد.

به نقل از ایسنا

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 18:31
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

سایت تحلیلی خبری

بورس اخبار

تماس با ما

  • mail to : irbourseakhbar@gmail.com